Nabíjačka s funkciou pomocného štartu

START-320 je profesionálna nabíjačka na kolieskach s pomocným štartom pre 12/24V akumulátory pre nabíjanie a štartovanie olovených akumulátorov. Je vybavená prepínačom nabíjacieho prúdu na pomalé a rýchle nabíjanie. Ampérmetrom na zobrazovanie nabíjacieho a štartovacieho prúdu. Tepelnou ochranou proti predĺženému štartovaniu, vnútornou poistkou proti skratom. Ideálna pre osobné a nákladné automobily, dodávky, valníky, traktory, lode ...

Často nastane situácia, že energia nahromadená v akumulátore je nedostatočná na primerané roztočenie štartéra vozidla a ten neroztočí motor vozidla. Čas na nabitie akumulátora nie je. Vtedy je možné získať energiu z elektrickej siete prostredníctvom nabíjačky s pomocným štartovaním a použiť ju na štartovanie. Štartovanie s nabíjačkami s pomocným štartovaním je možné len keď toto zariadenie je pripojené na akumulátor štartovaného vozidla, lebo sa jedná o pomocné štartovacie zdroje. Takéto štartovanie sa nazýva okamžité pomocné štartovanie.

Účinnejšie je štartovanie s prednabitím v trvaní cca 10 minút. Ľudovo povedané „oživenie“ akumulátora. Vykonávame ho tak, že po pripojení nabíjačky na akumulátor a pripojení na elektrickú sieť použijeme ju cca 10 minút, ako nabíjačku na vykonanie prednabitia akumulátora a potom ju prepneme na funkciu ŠTART. Zásady pre výber nabíjačky a nabíjanie akumulátora sú tie isté pre nabíjačky s pomocným štartovaním ako pre nabíjačku. V tabuľke s technickými údajmi je uvádzaný štartovací prúd. Je to maximálny štartovací prúd.


Napájacie napätie (1PH): 230 V 50/60 Hz
Príkon: 250 W
Napätie akumulátora: 12/24 V
Maximálny nabíjací prúd: 45 A
Priemerný nabíjací prúd EN 60335-2-29: 35 A
Štartovací prúd max: 200 A
Rozsah nabíjaného akumulátora 15 h: 270 Ah
Regulačné stupne nabíjacieho prúdu: 2+BOOST
Rozmery: 240x225x330 mm
Hmotnosť: 19 kg

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Nabíjač autobatérií + štartér START 320

  • Kód produktu: START 320
  • Dostupnosť: Skladom
  • 159,00€

  • Bez DPH: 132,50€


Štítky: Nabíjač autobatérií + štartér START 320