Nabíjačka s funkciou pomocného štartu

SPEEDY 250 je prenosná nabíjačka s pomocným štartom. Má prepínač prúdu, ampérmeter na zobrazenie nabíjacieho a štartovacieho prúdu. Je vybavená tepelnou ochranou proti predĺženému štartovaniu s vnútornou poistkou proti skratom a zámene polarity. Je vybavená prepínačom na voľbu pomalého a rýchleho nabíjania. Ideálna pre nabíjanie a štartovanie motocyklov, malých ale aj veľkých osobných automobilov, dodávok, traktoríkov ..

Často nastane situácia, že energia nahromadená v akumulátore je nedostatočná na primerané roztočenie štartéra vozidla a ten neroztočí motor vozidla. Čas na nabitie akumulátora nie je. Vtedy je možné získať energiu z elektrickej siete prostredníctvom nabíjačky s pomocným štartovaním a použiť ju na štartovanie. Štartovanie s nabíjačkami s pomocným štartovaním je možné len keď toto zariadenie je pripojené na akumulátor štartovaného vozidla, lebo sa jedná o pomocné štartovacie zdroje. Takéto štartovanie sa nazýva okamžité pomocné štartovanie.

Účinnejšie je štartovanie s prednabitím v trvaní cca 10 minút. Ľudovo povedané „oživenie“ akumulátora. Vykonávame ho tak, že po pripojení nabíjačky na akumulátor a pripojení na elektrickú sieť použijeme ju cca 10 minút, ako nabíjačku na vykonanie prednabitia akumulátora a potom ju prepneme na funkciu ŠTART. Zásady pre výber nabíjačky a nabíjanie akumulátora sú tie isté pre nabíjačky s pomocným štartovaním ako pre nabíjačku. V tabuľke s technickými údajmi je uvádzaný štartovací prúd. Je to maximálny štartovací prúd.

Napájacie napätie (1PH): 230V 50/60 Hz
Príkon (W): 650 W
Napätie akumulátora: 12-24 V
Maximálny nabíjací prúd: 27 A
Priemerný nabíjací prúd EN 603352-29: 18 A
Štartovací prúd maximálny: 220 A
Kapacita akumulátora 15h: 270 Ah
Regulačné stupne nabíjacieho prúdu: 2+BOOST
Rozmer (dxšxv): 235x220x335 kg
Hmotnosť: 11,4 kg

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Nabíjač autobatérií + štartér SPEEDY 250

  • Kód produktu: SPEEDY 250
  • Dostupnosť: Skladom
  • 141,00€

  • Bez DPH: 117,50€


Štítky: Nabíjač autobatérií + štartér SPEEDY 250