Akumulátorová robotická kosačka Robolinho® 2000 W kosí plne automaticky plochu až do 2 000 m². Vďaka deviatim nastaviteľným štartovacím bodom zvládne kosačka udržiavanie aj extra zložitej záhradnej plochy. Kosačka je vybavená dažďovým senzorom - aktiváciou dažďového senzora a nastavením doby oneskorenia sa môže zabrániť, aby prístroj kosil vlhkú trávu. Robotická kosačka môže byť v prevádzke bez problémov aj počas vašej neprítomnosti, sviatkov alebo v noci. Tichú prevádzku bez emisií zabezpečuje pri tejto robotickej kosačke tichý bezúdržbový - bezuhlíkový elektromotor (60 dB), ktorý dostáva energiu z lítium-iónového akumulátora s dlhou životnosťou. Špeciálne vyvinutá technológia pohybu v kombinácii so šírkou záberu 23 cm zabezpečuje efektívne pokosenie trávnika s plochou až do 2 000 m². Kosačka bez problémov zvládne aj rôzne prekážky, ako stromy, alebo stúpania až do 24° (45 %).

Robotická kosačka môže byť napojená a zapojená v prostredí SmartHome či už cez AMAZON Alexu alebo IFTTT, čím tak bude spárovaná s vašou inteligentnou domácnosťou. Funkcia Wifi vám taktiež umožní pohodlné a jednoduché ovládanie, nastavenie či sledovanie robotickej kosačky prostredníctvom aplikácie AL-KO in TOUCH cez váš smartfón, tablet, smart hodinky a iné smart zariadenia,..

Vaša záhrada je tak inteligentne udržiavaná, čím sa inteligentná záhrada stáva realitou :•)

Predstavte si, že nemusíte plánovať kto a kedy pokosí trávnik, predstavte si, že nemusíte pokosenú trávu pracne likvidovať (vynášanie trávy, kompostovanie trávy). Robolinho je vhodný aj pre alergikov - neznečisťuje vzduch, kúsky trávy a prachu sa takmer nevíria, takže nemôžu spustiť žiadne alergické reakcie. Pokosená tráva sa ešte v telese kosačky rozdrví a vráti sa na trávnik ako biologické hnojivo - efektívne a lacné riešenie. Užívajte si svoj voľný čas, kým robotická kosačka efektívne kosí váš trávnik - pokosí SATO - SAMO :•) Naša firma HURTÍK s.r.o. má s týmto kvalitným produktom veľmi dobré skúsenosti. V cene produktu je všetko potrebné pre inštaláciu kosačky.

U nás vám ku kosačke ako darček dodáme aj sadu náhradných nožov, kolíkov a 150 metrový kábel na ohraničenie plochy pre kosenie.

Kosačka Robolinho® 2000 W bola vyvinutá v Nemecku, vyrábajú ju odborníci v Rakúsku – team v AL-KO Gardentech zabezpečuje garanciu tej najlepšej kvality. Komponenty s dlhou životnosťou a dômyselná technológia robia z kosačky Robolinho® spoľahlivého pomocníka pre každodenné kosenie trávnika vo vašej záhrade.

Inštalácia robotickej kosačky je maximálne jednoduchá - ohraničujúci kábel uložte po obvode vášho trávnika, zapojte do základnej stanice a kosačka je pripravená. Ohraničujúci kábel je možné uložiť na trávnik a uchytiť takmer neviditeľne pomocou kolíkov alebo aj do 10cm pod zem. Oba varianty je možné vzájomne kombinovať. Softvér kosačky rozpoznáva aj špecifické uloženie kábla (vedľa seba: pri vedení tam a späť v prípade prekážky). Ohraničujúci kábel môže ostať na zemi celoročne a nemusí sa odstraňovať. Robotická kosačka sa samostatne pohybuje v priestore kosenia ohraničenom pomocou ohraničujúceho kábla – jednoduché, spoľahlivé a bezpečné. Odporúčame si pozrieť priložené video v záložke Médiá.

Kosačka sa dá spustiť len zadaním PIN kódu. Zadávanie kódov PIN a PUK slúži aj ako poistka proti krádeži. Kosačka sa po inštalácii kábla automaticky kalibruje pre ohraničenú plochu. Pohyb a orientácia tejto výnimočnej kosačky sa uskutočňuje pomocou snímačov, ktoré rozpoznávajú magnetické pole ohraničujúceho kábla. Ak prístroj narazí na prekážku, zastane a následne sa pohybuje iným smerom ďalej.

Dômyselný softvér a jednoduchá obsluha cez displej vám uľahčia kosenie trávnika. K dispozícii sú prednastavené programy kosenia, ktoré obsahujú funkciu kosenia okrajov aj plochy. Tieto programy kosenia je možné meniť - na prehľadnom displeji sa nastavujú dni a časy, kedy má robotická kosačka kosiť, aby ste sa prispôsobili veľkosti vašej záhrady. Kosačku môžete tlačidlom Štart kedykoľvek spustiť aj mimo prednastavené programy. Tlačidlo Domov môžete použiť kedykoľvek na prerušenie kosenia - kosačka sa vráti späť do nabíjacej základne, nasledujúci deň sa opäť automaticky spustí v nastavenom čase kosenia. V prípade ak je kosačka ďalej od nabíjacej základne tak je možné na základni stlačiť tlačidlo Home (Domček), ktorá následne vyšle signál do kosačky a privolá ju späť. Softvér kosačky umožňuje aj kosenie vedľajšej plochy, kde nie je nainštalovaná základňa. V prípade, že je displej zle čitateľný (napr. pri slnečnom žiarení), môže sa zobrazenie vylepšiť zmenou kontrastu displeja. Menu je možné nastaviť v niekoľkých jazykoch (+ blízky jazyk čeština).

Pri každom naštartovaní motora v režime kosenia sa zmení smer jeho otáčania. Vďaka tomuto riešeniu sa výrazne predĺži životnosť rezných nožov, pretože sú nabrúsené z oboch strán. Rezné nože sú nabrúsené po celej svojej dĺžke a preto môžu byť namontované aj otočené o 180°, čo znamená ďalšie predĺženie ich životnosti. Vďaka systému DCS (Double-Cut-System) s dvojitým nožom, ktorý vyvinula firma AL-KO, sa dosiahne perfektný vzhľad pokoseného trávnika a pokosená tráva sa ešte v telese kosačky rozdrví a vráti na trávnik ako biologické hnojivo. Preto pri Robolinho® 2000 W nemusíte pokosenú trávu likvidovať. Výška kosenia je jednoducho a plynule ručne nastaviteľná v rozsahu 25–55 mm.

Maximálnu bezpečnosť pre ľudí a zvieratá poskytuje spoľahlivá bezpečnostná technológia robotickej kosačky. Prístroj je vybavený viacerými bezpečnostnými snímačmi.

- SNÍMAČ ZDVÍHANIA: ak sa prístroj v priebehu prevádzky zdvihne za teleso skrine, pohon pojazdu sa vypne a rezné nože sa okamžite zastavia.

- SNÍMAČE NÁRAZU pre rozpoznanie prekážky: kosačka je vybavená snímačmi, ktoré v prípade kontaktu s prekážkami sa postarajú o to, aby sa zmenil smer pohybu. Pri náraze na prekážku sa horná časť telesa skrine mierne posunie a aktivuje sa snímač nárazu a kosačka zmení smer.

- SNÍMAČ SKLONU: ak sa pri pohybe dosiahne stúpanie/spád alebo bočná šikmá poloha 24° (45 %), kosačka sa otočí, resp. zmení svoj smer pohybu.

- SNÍMAČ DAŽĎA: ak je dažďový senzor aktivovaný, kosačka sa pri začínajúcom daždi vracia späť na základňu. Tam zostane tak dlho, kým snímač dažďa neuschne. Následne čaká ešte čas, ktorý je nastavený ako oneskorenie, kým pokračuje v kosení. Citlivosť dažďového snímača je nastaviteľná.

- TLAČIDLO STOP: v nebezpečných a nepredpokladaných situáciách sa môže prístroj okamžite zastaviť či vypnúť pomocou tlačidla STOP.

Užívajte si svoj voľný čas, kým robotická kosačka efektívne kosí váš trávnik - pokosí SATO - SAMO :•)

Balenie obsahuje: robotická kosačka Robolinho® 2000 W, akumulátor 25,2V / 5 Ah, štartovaciu / nabíjaciu stanicu a ako Darček ZDARMA od nás: ohraničujúci kábel 150m, sada kolíkov 90ks, sada náhradných nožov

Vaša záhrada a trávnik bude hovoriť za všetko :•)
Typ: ROBOLINHO 2000 WiFi / 127571
Napätie AKU: 25,2 V
Kapacita AKU: 5,0 Ah
Vhodná pre trávnaté plochy: 2 000m²
Otáčky: 3400 ot/min.
Otáčky v ECO-móde: 3200 ot/min.
Šírka záberu: 23 cm
Výška kosenia: 25–55 mm
Počet nožov: 4 (obojstranné žiletky)
Dažďový senzor: áno
Spôsob kosenia: náhodný, ECO-mód (manuálne zapínateľný)
Nastaviteľné štartovacie body: max. 9 (X1 - X9)
Rozmery: 625 x 440 x 290 mm
Hmotnosť: 10,1 kg

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Aku robotická kosačka ROBOLINHO 2000 WiFi / do 2000 m2

  • Kód produktu: 127571
  • Dostupnosť: Skladom
  • 1 490,00€

  • Bez DPH: 1 241,67€


Štítky: Aku robotická kosačka ROBOLINHO 2000 WiFi / do 2000 m2