Na čo sa zamerať pri výbere piestového kompresora ???
Pri výbere kompresora hrá dôležitú úlohu dodávané množstvo vzduchu.
Údaj o požadovanom tlaku je iba jedným z požadovaných parametrov.

Keď sací výkon nestačí... pre výber piestového kompresora je preto jedným z najdôležitejších údajov - efektívne dodávané množstvo vzduchu, teda plniaci výkon kompresora. Tento údaj je potrebné porovnať so spotrebou vzduchového náradia, ktoré uvažujete s kompresorom používať.

Spotrebu vzduchového náradia alebo iného vzduchového zariadenia je ideálne prepočítať s minimálne 30% navýšením (napr. vzduchové náradie so spotrebou 150l/min je optimálne dopĺňať vzduchom o objeme minimálne 195l/min).

Pri nesplnení tejto podmienky býva bežné, že akýkoľvek kompresor je okamžite preťažovaný nadmerným chodom a nie je nič neobvyklé, keď vydrží jeden, dva roky prevádzky...

Najlepšie kompresory na trhu sú 2-valcové a poháňané klinovým remeňom. Takýto remeňový pohon má spravidla kultivovanejšiu a tichšiu prevádzku, je zárukou väčšej efektivity kompresora a tiež napomáha k účinnejšiemu chladeniu kompresora a elektromotora. Vďaka remeňovému pohonu má kompresor aj výrazne dlhšiu životnosť :o)


Kompresor profesionálnej rady UniMaster na použitie v aplikáciách vyžadujúcich vysokú spotrebu vzduchu vďaka výkonnému 2-valcovému agregátu.
Kompresor je vo vyhotovení 400V. Lepšie pracovné výsledky dosiahnete aj vďaka redukčnému ventilu spolu s filtrom na čistenie stlačeného vzduchu od kondenzátu, nečistôt a oleja. Prevádzka kompresora je plnoautomatická s tlakovým spínačom. Ochrana jednotlivých komponentov, zníženie hlučnosti a vibrácií je zabezpečené nižšími otáčkami kompresora.

Výkonný kompresor pre univerzálne použitie, vzdušník s 10 ročnou zárukou proti prehrdzaveniu, veľké kolesá a otočné predné kolieska pre vysoký jazdný komfort, jednoduché ovládanie, bezpečný výpust kondenzátu - to všetko je kvalitný kompresor UniMaster UNM 410-10-50 D.

Typ: UniMaster UNM 410-50-50 D
Napätie: 400V

Tlak: 10 bar
Sací výkon: 410 l/min
Plniaci výkon: 295 l/min
Otáčky: 1.000 ot./min.

Objem vzdušníka: 50 l
Hlučnosť: 96 dB
Rozmery (ŠxHxV): 950 x 410 x 815
Hmotnosť: 62 kg


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Kompresor UniMaster UNM 410-10-50 D, 400V

  • Kód produktu: A713010
  • Dostupnosť: Skladom
  • 778,80€

  • Bez DPH: 649,00€


Štítky: Kompresor UniMaster UNM 410-10-50 D, 400V